isdfl 0 Takipçi | 0 Takip
Kategorilerim

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Diğer İçeriklerim (2)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (0)

BLOG NASIL AÇILIR ?

2013-09-28 18:53:00

Blog açmak  sanıldığı kadar zor değildir. Tek yapmanız gereken bir Hotmail adresine sahip olmak ve gereken adımları uygulamak. Öncelikle http://www.blogcu.com/kayitadresinden gerekli yerleri doldurup kaydoluyoruz. Blogumuz açıldı fakat yapılandırılmadı. Burada panelimize girip içeriklerimizi düzenliyoruz, yazı resim ekliyoruz. Blogunuzu ilk başlarda takip eden olmayacaktır fakat yapılan paylaşımlarla güncel konularla takipçilerimizi artırabiliriz.

Şablon seç sayesinde hazır sayfa düzenlerinden birini seçiyoruz. Ayarlardan blog adı, blog açıklaması gibi bilgiler veriyoruz. Ayrıca kullanıcı ayarlarından blogcu sitesinden hangi durumlarda mail almak istediğimizi ayarlıyoruz. Artık tek yapmamız gereken blogumuzu güncel tutup gereken ilgiyi göstermek…

NOT: Aşağıdaki adımlar blogu aktif kullanmak isteyenler içindir.

 

  1. Blog – yani sanal günlüğünüzü açmadan önce ilk baş bir plan yapın ve planlarınızı notlar halinde bir köşeye yazın. Websayfanızda neler yazacaksınız bunları kafanızda canlandırınız. Blog servisi seçiminde sizlere yardımcı olacak bir servis seçin benim sizlere önerim WordPress ve Blogger dir. Ücretsiz bir servis alacaksınız Blogger bu konuda daha iyi seviyeden. WordPress’in ücretsiz tema ve eklentileri iki elin parmağını geçmemektedir. Eğer Blogger de gerekli başarıyı gösterirseniz ilerleyen zamanlarda bir host ve domain alarak Profesyonel bir blog hazırlayabilirsiniz. Bu konuda bilgim yok bana kim yardımcı olacak ? derseniz internet üzerinde bu konuda bir çok kaynak bulmak mümkün.
  2. Kişisel bir blog açacak olsanız dahi kendinize bir ana fikir edinmelisiniz. Blog okuyucuları karmaşık çorba gibi blogları okumaktan zevk almazlar. Örneğin sizlerin ilgi alanı veya zevklerinizi yansıtan bir blog hazırlayınız. Örneğin şiir yazmayı çok seviyorsunuz. Yazmış olduğunuz şiirleri web sayfanızda yayınlayarak sizin gibi düşünen insanların fikirlerini ve eleştirilerini alarak kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Web sayfalarınıza bir rss akışı sağlayınız ki okuyucularınız sizleri yazılarınızı takip edebilsin. İnsanlar yazılarınıza yorum yaparak zevk almaya başlayacaktır ve yavaş yavaş hayranlarınız oluşmaya başlayacaktır.
  3. Tasarım konusunda bloglarda göz alıcı tasarımlara gerek yok. Kullanışlı kategori ve sayfalarınızı kolay tıklaya bilecekleri bir tasarım seçebilirsiniz. Tasarım konusunda kendini yormayın sizi ve blogunuzu yansıtan sade bir tasarım seçiniz.
  4. Hayal gücünüzü kullanın, herkesten farklı olabilecek fikirler üretin aşkla bloglayın. Büyük düşünmeyi hiç unutmayın, bu yazıyı kimse okumaz yayınlamayayım diye bir düşünceye kesinlikle sakının.
  5. Blogunuz sürekli güncel olsun en azından her gün bir yazı yazmaya özen gösterin. İnternet üzerinden yapılan kopyala yapıştır olarak yapılan bloglar alıntı yapılan sitelerin üzerine çıkamazlar bunu unutmayın.
  6. Blogunuzu açtıktan sonra diğer blogcuların yazılarına yorum yapın sitenize yeni ziyaretçiler sağlayabilirsiniz.
  7. Blog konusunda en büyük sıkıntılardan birtanesi tanıtımın yapılmamasıdır. Forum sitelerinde web sayfanızdan bahsetmeyi unutmayın. Twitter ve Facebookgibi sosyalsitelerde blogunuzu tanıtınız

  

59
0
0
Yorum Yaz